top of page

נילי שגיא - הצללות או לא להיות

את נילי (30, ת״א, אשת יחסי ציבור) פגשתי בשכונה של צוקרברג. היא שלחה לי הודעה ושאלה לגבי הסטטוס שהעלתי יום קודם ותהתה לפשר ההזמנה שלי.

נפגשנו אצלי בסטודיו, יום חמישי בערב, היא הגיעה בפנים נקיות, שמלה מהממת וחיוך מקסים. כמו עם כל אחת, חשוב היה לי להבין מה הרצונות של נילי, מה היא שגרת האיפור שלה ומה היתה שמחה ללמוד. להפתעתי גיליתי שדווקא לעבודתה כיח״צנית תרבות היא כמעט לא מתאפרת, מעדיפה את המראה הנקי. ״אז לאן כן?״ שאלתי אותה, ״לבירה בערב, יציאה עם חברות, דייטים, אירועים וכאלה״ היא ענתה. ובתור רווקה תל אביבית יש לא מעט ערבים מסוג זה (מי כמוני יודעת או לפחות זוכרת מימי הרווקות שלי...)

כבר כשפתחתי את תיק האיפור שלה הבנתי שנילי אוהבת איפור. היא מתעניינת בטרנדים, חידושים וטכניקות. אחד מהדברים שצדו את עיניי היתה פלטה של הצללות שהיא הזמינה מאמאזון (לא ידוע היצרן), היא אמרה שרק קיבלה אותה ולא ממש מבינה מה לעשות איתה - כלומר הרצון קיים, היכולת קצת פחות :)

אז היות והפלטה היתה לרשותנו החלטתי לעבוד עם נילי על הצללות רטובות ובניית אייליינר שהם הלוק המועדף עליה כשהיא יוצאת לבלות.

תיק האיפור של נילי -

1. פלטת הצללות שהוזמנה מאמאזון.

2. מסקרה Loreal False Lash Architect בצבע שחור

3. מייקאפ Loreal True Match בגוון N5

4. ברונזר באבקה (היא לא זוכרת של איזו חברה ולא רואים על הקופסא)

5. סומק שנפל ונשבר לה והיא שמה בקופסת תכשיטים במקום :)

6. ספוגית Beauty Blender

7. מברשות מכמה סוגים וחברות (מייקאפ, סומק, גבות, אייליינר, קבוקי, טשטוש)

8. צללית Beauty Care Long Lasting Eyeshadow בגוון מס׳ 22

9. אייליינר ג׳ל של איל מקיאג׳ שחור

10. פודרה אבן לפנים של WOW

11. מעגל ריסים Forever 21

12. עיפרון לבן (שם החברה נמחק)

13. ג׳ל שקוף לגבות של Ardel

14. עיפרון שפתיים Pro Beauty גוון מס׳ 6

15. אודם Estee Lauder גוון 03

מתחילים?

עשיתי סקירה קצרה של המוצרים ודי מהר הבנתי שהפלטה אמנם נראית נהדר אבל יש לה כמה בעיות - קודם כל חשוב לדעת שלא כל פלטה של הצללות בהכרח מתפקדת כמייקאפ. אמנם יש חברות שמציעות פלטת קונטורים שהם למעשה מייקאפים במספר גוונים ובהתאם גם נותנים לנו כיסוי כזה או אחר. רוב הפלטות, כמו זו של נילי עובדות בעיקר על משחקי הגוון, האור והצל ולא מספקות כיסוי או עמידות גבוהה במיוחד ולכן במידה וצריך/רוצים יש למרוח גם שכבה דקה של מייקאפ מתחת. דבר שני, הגוונים הכהים התקבלו קצת אפורים על העור ולכן ״חיזקתי״ אותם עם ברונזר נוזלי של בובי בראון (All Over Bronzing Gel).

כמו עם כל בחורה שאני פוגשת - עבדתי אני על חצי פנים ונילי תרגלה את החצי השני -בכל זאת, המטרה היא ללמוד וללמד.

מרחתי לה שכבה דקה של מייק אפ על הפנים והיות שלא היה לה קונסילר בתיק שלה השתמשתי (והמלצתי לה בחום) בקונסילר נפלא בשם radiant creamy concealer של חברת Nars האמריקאית, בגוון Ginger (נרכש בSephora). אני תמיד ממליצה על קונסילר, אפילו על חשבון מייקאפ וזאת בכדי לתקן נקודתית פגמים קלים בפנים ולטשטש ולהאיר את האיזור שמתחת לעיניים שלרוב נוטה (מי מעט ומי יותר) לאפרוריות ואי אחידות של גוון.

מכאן הגענו להצללות - באיפור, כמו בכל תחום אחר של יצירה וצבע אנחנו עובדים על משחק של אור וצל. כשאנחנו רוצים לטשטש משהו, ״להכניס״ אותו פנימה, להצר, להקטין וכו׳ נשתמש בגוונים כהים, ולחילופין כשהמטרה היא להאיר, לפתוח, להרחיק ולהגדיל נשתמש בגוונים בהירים.

כמו שאפשר לראות - את הגוונים הכהים מרחתי באיזורים שרציתי ל״חטב״ ולהצר:

- מתחת לעצמות הלחיים - מתחילים בכנף האוזן ויורדים לכיוון הפה. חשוב לסיים את ההצללה לא מעבר לזווית החיצונית של העין (דמיינו קו ישר שיורד מקצה העין למטה) וכאילו ״לעטוף את עצמות הלחיים מלמטה וזאת בכדי לא לייצר מראה פנים נפול ושמוט.

- בקו הלסת - הצללה בקו הלסת תחדד לנו את הפנים, תחטב אותן ותיצור מראה צר יותר. הצללה כזו תהיה גם מצויינת לטשטוש ״סנטר כפול״ שלפעמים הוא עניין גנטי של מבנה פנים ולאו דווקא תלוי משקל.

- בצידי האף - מצר את האף ו״בונה״ אותו. ניתן גם למרוח בקצה האף בכדי ל״קצר״ אותו מעט.

- בצידי המצח ומעל הרקות - מתאים למבנה פנים עגול או לבעלות מצח גבוה - מצר ומקטין.

כמובן שאפשר להצליל גם באזור קצות העיניים בכדי ל״הרים״ עין נפולה אך את זה אני מעדיפה לעשות עם איילינר וצללית.

אחרי שמרחתי את הגוון הכהה, הנחתי בהתאמה בכל האזורים שנותרו ״חשופים״ את הגוון הבהיר ואז, בעזרת מברשת טשטוש (רצוי כזו שהיא עגולה ודחוסה) או ספוגית טישטשתי את כל המעברים ואיחדתי את הכל למראה טבעי והומוגני.

אייליינר -

לנילי עין מעט נפולה בקצה ולכן אייליינר יעשה עמה חסד,

אבל בשביל שזה יעבוד צריך לדעת למקם אותו בזוית הנכונה.

בדר״כ נילי שרטטה אותו כשהיא סוגרת את העין ומותחת

אותה מה שיצר מצב שכשהיא פקחה את העין הקו היה

נמוך מדי בזוית החיצונית ו״משך״ את העין אפילו יותר מטה.

הסברתי לנילי שבשלב ראשון כדאי שתסמן את הנקודה

בה צריך להסתיים הקו ותעשה זאת

כשהיא מישירה מבט למראה בעיניים פקוחות.

בכדי להבין את הזוית הנכונה, סימנתי לה בעזרת המברשת קו דמיוני שעובר בין הרקה, דרך קצה הגבה ועד זוית האף (קצה הנחיר) כך שתוכל להבין מה הם גבולות הגזרה שלה שמהם לא כדאי לרדת בכדי לא ״להפיל״ את העין עוד יותר.

אחרי האייליינר, הוספנו מעט צללית בצבע סגול כהה שהוצאתי מהתיק שלי (צללית של חברת tarte הנהדרת מתוך פלטה שנרכשה בספורה) בקצה האייליינר בכדי להדגיש את המראה החתולי ועלינו איתה מעט לתוך שקע העין.

סיימתי את הצד שלי בסיפור עם מעגל ריסים (אהבת חיי הנצחית), מסקרה שחורה (שוב, הכל מתיקה הפרטי שלי נילי), קצת סומק על תפוחי הלחיים ועברנו לשלב התרגול.

כפי שתראו בתמונות, נילי קלטה את העניין די בקלות ותיקתקה הצללות ואייליינר בקלילות שלא היתה מביישת מאפרת מנוסת שנים.

בשעה קצרה של הסבר ותרגול נילי יצרה מראה איפור העונה על צרכיה עם המוצרים הקיימים אצלה בתיק. כשסיימנו, היה כבר די מאוחר והיות ונפגשנו ביום חמישי זה היה רק מתבקש שהיא תצא לבלות ולחנוך את הלוק. שיחת טלפון קצרה והבירה היתה כבר בתוכניות. הספקתי עוד לשבת ולקשקש איתה קצת על החיים, משפחה ועל הא ועל דא, הכתבתי לה את כל הטיפים, עשיתי לה סדר קטן בתיק האיפור בזמן שארזתי אותו ונפרדנו בחיבוק גדול והבטחה לשמור על קשר.

והנה לפניכם התוצאה:

ומה היה לנילי להגיד על החוויה?

״הייתה לי חוויה ממש מאירת עינים, מעולם לא למדתי איפור ואני אפילו לא מתאפרת באופן קבוע, אבל כן חשוב לי ללמוד ולעשות את הדברים נכון. את מרבית המידע שלי למדתי במהלך השנים מהאינטרנט ומחברות ומיכל חידדה לי את הטכניקה ועלתה איתי שלב - לרמה כמעט סמי מקצועית. אני באתי עם הסקרנות והעניין ומיכל הייתה המאסטר שלימד את התלמיד שרצה ללמוד. מכיוון שאני לא אוהבת להיראות "מאופרת" ובאופן כללי לא מתאפרת באופן יומיומי, מיכל עבדה איתי בעיקר על הדגשה של החוזקות בתוי הפנים שלי מבלי להיראות "עשוייה" מידי. היא לימדה אותי לעשות את מה שאני כבר יודעת- רק הרבה יותר טוב. זו בעיני התרומה הכי גדולה שמאפרת יכולה להציע. תודה מיכלי! נגעת בי ממש. תרתי משמע :)״

זהו. כמו תמיד היה לי כיף גדול ואני מזמינה אתכן לעקוב אחר הפוסט הבא בו אני מתארחת בדירתה ההורסת של עיתונאית האופנה והיופי ובעלת הבלוג ההיסטרי stylissima הילה אוחיון ומלמדת אותה איך ליצור לוק מעושן וסקסי בקלי קלות.

תודה ענקית ללירון כהן אביב - חברה, נשמה, אמנית וצלמת בחסד שמלווה את הבלוג בתמונות ומצב רוח טוב!

סוף שבוע קסום וחמים לכולנו :)

#הצללות #אייליינר #קונסילר #מסקרה #מייקאפ #מעגלריסים

פוסטים אחרונים
ארכיון
תגיות
No tags yet.
bottom of page