top of page

מאיה מינה - איפור ללא איפור

במסגרת מקצועי כמאפרת, הן בטלוויזיה והן עבור השוק הפרטי, אני נתקלת לא מעט במשפט ״אבל שלא יראו שאני מאופרת, שישאר טבעי״. מזדהות? גם אני, כמו לא מעט נשים, אוהבת את המראה הטבעי, הנקי, איפור ללא איפור, ללכת עם ולהרגיש בלי. בימים אלו אנחנו נמצאים בשיאה של המגמה כאשר כל המגזינים בעולם מקדישים לטרנד כמה וכמה עמודים ובמסלולי שבועות האופנה שולט הלוק הנקי בוורסיות כאלו ואחרות.

בדיוק את זה ביקשה ממני מאיה מינה, מפיקת אירועים בת 34 מתל אביב.

הימים של מאיה ארוכים ומורכבים - הם מתחילים מוקדם בבוקר בפגישות עם ספקים, אנשי מקצוע, זוגות ובימים של אירועים כוללים הקמות, הכנות ובמעבר חד ומהיר לניהול האירוע עצמו במהלך הערב והלילה עד השעות הקטנות.

היות וימי העבודה שלה אינטנסיבים ועמוסים, הבקשה של מאיה היתה ברורה וממוקדת - ״אני רוצה איפור קליל, הכי טבעי שיש, לא מסובך ושיחזיק לאורך זמן. כזה שבנגיעה אחת של צבע אוכל לשדרג אותו משלב הקמות האירוע לניהול האירוע״.

״מצויין!״ עניתי, אין דבר שאני אוהבת יותר ממראה הנטורל. בעיני, הגדולה של איפור טוב היא להוציא ולהדגיש את היתרונות של כל אחת ללא הכובד של כיסוי והסתרה שמתקבל לעיתים בשימוש לא נכון.

מבט קצר על תיק האיפור שלה והתבהר לי מיד שמאיה לגמרי בעניין של איפור (עם חיבה מוגדרת למוצרי מאק), כך שכל מה שנותר לי זה לעשות לה סדר בראש, להסביר לה מה נכון עבורה ולהציע קצת טיפים הכרחיים. בקיצור, להתחיל לעבוד.

תיק האיפור של מאיה (מצד שמאל למעלה ובכיוון השעון) -

1. בסיס מאק - Studio Moisture Tint - Medium Dark

2. סומק מאק - Sheertone Shimmer Blush בגוון Peachykeen

3. עיפרון שפתיים - Rimmel - Moisture Renew בגוון שקוף

4. מראה

5. סט מברשות של מאק

6. מסרק גבות

7. שתי מברשות 98

8. מסקרה - Loreal- False Lash Architect

9. פודרה מאק - Mineralize Skinfinish - Medium Plus

10. אודמים מאק - Rubi Woo, Russian Red, Full Fuchsia

11. צללית מאק - Paint Pot Painterly

12. קונסילר מאק - Studio Finish Concealer NW30

13. קונסילר מאק - Mineralize Concealer NW30

14. קרם עיניים מאק - Fast respond eye cream

כן, אין ספק שמאיה מבקרת תכופות במאק :)

בסיס

הבסיס שמאיה משתמשת בו הוא למעשה קרם לחות עם מעט צבע. אין לו כמעט כיסוי והוא בעיקר מזין את העור ונותן מעט גוון. היות והיא פחות אוהבת כיסוי גבוה ואת ההרגשה של מייקאפ על הפנים היא ממשיכה להשתמש בו. בשל העובדה שמאיה מחפשת איפור ש״ימשוך״ איתה לאורך כל היום ייעצתי לה לפדר מעט את הפנים ולדאוג לקבע את הבסיס משום שמדובר בקרם לחות והעמידות שלו לא גבוהה. בגדול, בשביל לוק ״האיפור ללא איפור״ אני ממליצה לכן באמת להשתמש בלחות עם גוון או בBB Cream, הם נותנים גימור טבעי ו״לח״, כלומר לא מט ונראים נפלא. אם אתן מרגישות שאין מצב שאתן יוצאות מהבית ללא מייקאפ אז בחרו מייקאפ עדין אבל עדיין אל תוותרו על פריימר - הוא יאפשר לכן לשים שכבה דקה יותר של מייקאפ ולהראות נפלא.

לכיסוי כתמים/נקודות או פגמים ספציפיים קחו ספוגית לחה ומעט קונסילר או מייקאפ ו״לחצו״ את החומר אל העור. השימוש בספוגית לחה מאפשר לנו לדחוס פיגמנטים אל תוך העור ולהסיר עודפים של חומר מיותר במקביל. התוצאה תתקבל טבעית והגימור נטורל. למאיה ייעצתי להשתמש בקונסילר המינרלי - הוא עדין יותר, לח יותר ומספק לה את הכיסוי המתאים.

המלצה נוספת שנתתי למאיה זה להכניס לתיק האיפור שלה זה עיפרון גבות. אצלה השתמשתי בעיפרון של בובי בראון בגוון Brunette. הגבות של מאיה מאוד דקות ובכדי ליצור את המראה הטבעי כדאי לעבות אותן מעט. חשוב למלא אותן בתנועות קטנות וקצרות, ממש כאילו אנחנו מציירות שיערות קטנות ומיד אח״כ להבריש אותן - זה מטשטש מעט את החומר ונותן מראה טבעי יותר.

עיניים

טבעי לא חייב להיות משעמם - זה יכול לגרום לעינייך להראות טוב יותר, גדולות יותר ומוגדרות יותר. למאיה יש עינים גדולות ונוחות לאיפור. בשביל לשמור על המראה הטבעי המלצתי לה לוותר על צלליות בצבע בז׳ ובמקום זאת למרוח מעט קונסילר או מייקאפ על גלגל העין - זה דומה לצבע העין ומשתלב נפלא. אם בכל זאת היא תרצה מעט צבע יש לה את צללית הקרם המופלאה של מאק הPainterly והיא נהדרת למריחה על העפעף.

בשקע העין השתמשתי בפודרה של מאיה בכדי להכהות אותו מעט ולתת תחושה של עומק ללא הרגשה של איפור.

טיפ מברשות קטן: כשאתן משתמשות במברשות הקפידו לעשות שימוש נכון. מברשת שטוחה ודחוסה תהיה טובה להנחה של חומר (צללית אבקה, פיגמנט, צללית קרם וכו׳). מברשת ארוכה יותר, עגולה ו״פלאפית״ תהיה טובה לטשטושים והזזה של החומר מצד לצד.

להדגשת העין אפילו יותר ללא מראה האייליינר הכבד יש לי טיפ נהדר - קחו מברשת זוויתית של אייליינר והעבירו אותה על גבי חודו של עיפרון חום או שחור, לאחר מכן לחצו את המברשת לאורך קו הריסים העליון, בצמוד לשורשי הריסים. בקו הריסים התחתון ציירו שלוש נקודות בקצוות ובמרכז וטשטשו בעזרת מקלון אוזניים.

את המסקרה מרחו צמוד לשורש הריסים. אם אתן ממש בעניין של טבעי עצרו עם המסקרה שם ואל תמשיכו לקצוות. אצל מאיה המשכתי לאורך כל הריסים - היא אוהבת את מראה המסקרה המלא.

ללחיים השתמשתי בסומק של מאיה בעדינות רבה על תפוחי הלחיים ובשל מבנה פניה המלצתי לה להוסיף לתיק ברונזר להצללות של קו המצח, עצמות הלחיים ואזור הלסת והסנטר. עוד על הצללות והשיטה הנכונה בפוסט הקודם שלי.

בשלב הזה מאיה מוכנה ליום עבודה. כל מה שחסר לה זה מעט לחות לשפתיים והיא נראית קורנת, טבעית ולא עמוסה באיפור. עברנו לשלב בו היא מתנסה בעצמה על חצי פנים ומשם עברנו לאודם.

שפתיים

למאיה שפתיים גדולות ויפות. כמו שכבר הבנו היא פחות אוהבת איפור עיניים, לכן אודם יכול להיות פתרון מצויין ל״הקפצת״ המראה מיום לערב. הצבעים שיש לה בתיק האיפור הם מודגשים, בולטים ויפיפיים. בחרנו להשתמש בRubi Woo האלמותי של מאק. מעבר לצבע המדהים שלו, הוא אודם עמיד בטירוף שיחזיק איתך ערב שלם בכיף אבל בשל העמידות שלו לעיתים קשה למרוח אותו. המלצתי למאיה להשתמש בפריימר לשפתיים של מאק שמאפשר מריחה קלה והיות ואין בו שומן הוא לא ״יזיז״ את הליפסטיק.

משהו אחד ומשמעותי נפקד מתיק האיפור של מאיה במיוחד לאור העבודה שהיא משתמשת באודמים בעלי נוכחות - עיפרון שפתיים. לא תמיד יש לנו צורך בעיפרון שפתיים, למשל כשאנחנו מחפשות מראה עדין יותר, טבעי יותר, לא עשוי. אבל כשאנחנו מורחות אודם אדום ובעל אמירה עיפרון שפתיים יעשה את כל ההבדל, הוא יהיה ״הפוטושופ״ לשפתיים שלנו - יגדיר, יעצב, יתקן פגמים ו״יסגור״ את הלוק למראה מושלם. לאחר שמאיה מרחה את האודם הדגמתי לה על חצי אחד של השפתיים את ההבדל בין עיפרון ללא והיא השתכנעה בקלות.

אצל מאיה השתמשתי בעיפרון Cherry של מאק שהולך נהדר עם ה Rubi Woo.

ומה היה למאיה לומר?

״היה לי תענוג, באמת. ידעתי שיש לי מוצרי בסיס, אבל לא באמת היה לי מושג מה התפקיד של כל אחד (מעבר לרמה השטחית). הבנתי איך בכמה פעולות פשוטות אפשר לשפר את הנראות. ושאני חייבת תוחם שפתיים cherry. ושאני אוהבת את מיכל. באמת.״

מה אתן אומרות? תנסו קצת איפור ללא איפור?

אז עד שבוע הבא, כתבו לי מה דעתכן, ספרו לי על תיק האיפור שלכן ואולי אחת מכן תזכה לביקור שלי במתנה.

נשיקות :)

#מאק #rubbiwoo #cherry #טבעי #איפור #תיקאיפור #בוביבראון #פריימר #קונסילר #מסקרה #ליפסטיק

פוסטים אחרונים
ארכיון
תגיות
No tags yet.
bottom of page